Licensed to Bucknell University    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/15/2012 03:27 PM
                  Bucknell vs Columbia / Rutgers - 1/15/2012                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rutgers University Swimming-NJ  'A'              NT    1:46.40         11  
     1) Lindblad, Brianne N 22          2) r:0.36 Averill, Trisha 21      
     3) r:0.28 Curado, Taylor 20        4) r:0.27 Moser, Mary 19          
     r:+7.60  26.90       56.97 (30.07)     1:22.48 (25.51)     1:46.40 (23.92)
  2 Rutgers University Swimming-NJ  'B'              NT    1:50.40          4  
     1) Sepich, Courtney A 20           2) r:0.53 Perrotti, Allyson 20    
     3) r:0.30 Guinee, Brittany 19      4) r:0.20 Gaffey, Melanie 20      
     r:14.41  27.76       59.56 (31.80)     1:25.82 (26.26)     1:50.40 (24.58)
  3 Bucknell University Swim  'A'               1:49.06    1:51.41          2  
     1) Brennan, Jen A 20               2) r:0.29 Norton, Emily 18        
     3) r:0.27 Sweeney, Kaitlyn 21      4) r:0.18 Utkewicz, Kaitlyn 19    
     r:10.48  28.66       59.90 (31.24)     1:26.66 (26.76)     1:51.41 (24.75)
  4 Bucknell University Swim  'C'                    NT    1:55.63        
     1) Schroeder, Sydney E 18          2) r:0.27 Rollando, Alyssa 20     
     3) r:0.52 Purdy, Kristen 19        4) r:0.10 Koziol, Steph 18        
     r:12.63  29.43     1:02.55 (33.12)     1:29.94 (27.39)     1:55.63 (25.69)
 -- Bucknell University Swim  'B'                    NT         DQ        
     1) Taddeo, Marisa S 20             2) r:-0.08 Oxley, Morgan 20       
     3) r:0.08 Panzarino, Alex 19       4) r:0.43 Higgins, Caroline 19    
     r:+0.72  28.34       59.84 (31.50)     1:27.30 (27.46)          DQ (25.67)
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bucknell University Swim  'A'               3:24.10    3:25.10         11  
     1) Brown, Tom C 21                 2) r:0.21 Seketa, Ben 18          
     3) r:0.34 Reitz, Trevor 20         4) r:0.17 Sokolosky, Eric 21      
     r:+0.61  25.27       52.04 (52.04)     1:18.60 (26.56)     1:48.79 (56.75)
        2:11.88 (23.09)     2:39.51 (50.72)     3:01.10 (21.59)     3:25.10 (45.59)
  2 Columbia University  'A'                         NT    3:25.63          4  
     1) Arafa, Omar M 17                2) r:0.26 Swallow, Matt 19        
     3) r:0.38 Esquen, Bruno 21         4) r:0.33 Wright, John 21         
     r:+0.58  25.23       51.62 (51.62)     1:18.50 (26.88)     1:49.20 (57.58)
        2:12.67 (23.47)     2:39.53 (50.33)     3:01.42 (21.89)     3:25.63 (46.10)
  3 Bucknell University Swim  'B'                    NT    3:32.71          2  
     1) De Leon, Gonzalo 22             2) r:0.25 Frye, Nate 22           
     3) r:0.42 Heinemann, Erik 19       4) r:0.35 Suchomel, Bryce 21      
     r:+0.67  26.15                             1:21.00 ( )         1:52.74 ( )
        2:16.82 (24.08)     2:44.91 (52.17)     3:07.50 (22.59)     3:32.71 (47.80)
  4 Columbia University  'C'                         NT    3:35.14        
     1) Fox-Moles, Michael J 19         2) r:0.21 Sidman, John-Howard 22  
     3) r:0.01 Veith, Mitch 19          4) r:0.44 Gaissert, Philipp 19    
     r:+0.60  25.87       52.49 (52.49)     1:20.54 (28.05)   1:53.60 (1:01.11)
        2:17.82 (24.22)     2:46.53 (52.93)     3:09.47 (22.94)     3:35.14 (48.61)
  5 Bucknell University Swim  'C'                    NT   x3:39.37        
     1) Hadley, Matt J 20               2) r:0.31 Perley, Timmy 18        
     3) r:0.24 Krause, Billy 20         4) r:0.27 Wallace, Danny 19       
     r:+0.67  26.53       55.24 (55.24)     1:23.74 (28.50)   1:57.54 (1:02.30)
        2:22.43 (24.89)     2:51.60 (54.06)     3:14.23 (22.63)     3:39.37 (47.77)
  6 Bucknell University Swim  'D'                    NT   x3:45.67        
     1) Davitt, Mike 20                 2) r:0.14 Palumbo, Evan 21        
     3) r:0.34 Jew, Eddie 20            4) r:0.24 Beatty, George 19       
     r:+0.58  27.58       57.21 (57.21)     1:25.64 (28.43)   1:59.03 (1:01.82)
        2:24.77 (25.74)     2:54.02 (54.99)     3:18.56 (24.54)     3:45.67 (51.65)
 -- Columbia University  'D'                         NT         DQ        
     1) Zhai, Kevin L 21                2) r:0.14 Yamada, Kent 20         
     3) r:0.18 Seidel, Taylor 19        4) r:-0.08 Falk-Wallace, Will 19  
     r:+0.54  27.58       57.76 (57.76)     1:26.97 (29.21)   2:00.46 (1:02.70)
        2:26.25 (25.79)     2:55.76 (55.30)     3:18.96 (23.20)          DQ (50.62)
 -- Columbia University  'B'                         NT         DQ        
     1) DeZwirek, Jeremie 18            2) r:0.30 Wood, Andrew 21         
     3) r:0.14 Schultz, Kai 19          4) r:-0.04 Tan, Dan 19            
     r:+0.60  25.65                                                 1:53.47 ( )
        2:17.40 (23.93)     2:45.33 (51.86)     3:07.59 (22.26)          DQ (46.86)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pontecorvo, Kelly   20 BU                  10:17.18   10:17.75          9  
     r:+0.84  29.18       59.73 (30.55)     1:30.47 (30.74)     2:01.27 (30.80)
        2:32.22 (30.95)     3:02.99 (30.77)     3:34.00 (31.01)     4:04.93 (30.93)
        4:35.78 (30.85)     5:06.78 (31.00)     5:37.76 (30.98)     6:08.92 (31.16)
        6:39.92 (31.00)     7:10.94 (31.02)     7:41.90 (30.96)     8:13.18 (31.28)
        8:44.52 (31.34)     9:15.75 (31.23)     9:47.08 (31.33)    10:17.75 (30.67)
  2 Berman, Michelle E  21 Rutgers-NJ                NT   10:23.79          4  
     r:+0.76  28.51       59.10 (30.59)     1:30.09 (30.99)     2:01.37 (31.28)
        2:32.36 (30.99)     3:03.53 (31.17)     3:34.80 (31.27)     4:05.98 (31.18)
        4:37.40 (31.42)     5:08.70 (31.30)     5:40.17 (31.47)     6:11.78 (31.61)
        6:43.49 (31.71)     7:14.99 (31.50)     7:46.83 (31.84)     8:18.54 (31.71)
        8:50.06 (31.52)     9:21.67 (31.61)     9:53.25 (31.58)    10:23.79 (30.54)
  3 Rolin, Chelsea      20 Rutgers-NJ                NT   10:26.03          3  
     r:+0.75  27.60       58.51 (30.91)     1:30.25 (31.74)     2:01.66 (31.41)
        2:33.13 (31.47)     3:04.74 (31.61)     3:36.14 (31.40)     4:07.71 (31.57)
        4:38.96 (31.25)     5:10.28 (31.32)     5:42.04 (31.76)     6:13.36 (31.32)
        6:44.88 (31.52)     7:16.66 (31.78)     7:48.12 (31.46)     8:19.53 (31.41)
        8:51.04 (31.51)     9:22.83 (31.79)     9:54.94 (32.11)    10:26.03 (31.09)
  4 Lee, Brogan D       18 Rutgers-NJ                NT   10:52.77          2  
     r:+0.83  29.77     1:01.51 (31.74)     1:34.09 (32.58)     2:06.78 (32.69)
        2:39.41 (32.63)     3:12.00 (32.59)     3:44.55 (32.55)     4:17.09 (32.54)
        4:49.71 (32.62)     5:22.45 (32.74)     5:55.35 (32.90)     6:28.16 (32.81)
        7:01.06 (32.90)     7:34.41 (33.35)     8:07.94 (33.53)     8:41.10 (33.16)
        9:14.15 (33.05)     9:47.50 (33.35)    10:20.53 (33.03)    10:52.77 (32.24)
  5 Shepherd, Christin  21 BU                  11:08.00   11:08.12          1  
     r:+0.81  30.02     1:02.95 (32.93)     1:36.48 (33.53)     2:10.19 (33.71)
        2:44.00 (33.81)     3:17.89 (33.89)     3:52.01 (34.12)     4:25.79 (33.78)
        4:59.50 (33.71)     5:33.25 (33.75)     6:06.91 (33.66)     6:40.21 (33.30)
        7:13.76 (33.55)     7:47.27 (33.51)     8:20.73 (33.46)     8:54.37 (33.64)
        9:28.18 (33.81)    10:01.73 (33.55)    10:35.32 (33.59)    11:08.12 (32.80)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stephenson, Harry   19 Columbia                  NT    9:41.40          9  
     r:+0.74  26.77       55.55 (28.78)     1:24.67 (29.12)     1:53.83 (29.16)
        2:22.91 (29.08)     2:52.18 (29.27)     3:21.53 (29.35)     3:50.79 (29.26)
        4:20.13 (29.34)     4:49.59 (29.46)     5:18.94 (29.35)     5:48.39 (29.45)
        6:17.43 (29.04)     6:46.67 (29.24)     7:16.04 (29.37)     7:45.60 (29.56)
        8:14.69 (29.09)     8:43.95 (29.26)     9:13.11 (29.16)     9:41.40 (28.29)
  2 Raynes, Stephen A   18 Columbia                  NT    9:43.82          4  
     r:+0.75  26.44       55.10 (28.66)     1:24.28 (29.18)     1:53.65 (29.37)
        2:23.22 (29.57)     2:52.66 (29.44)     3:22.07 (29.41)     3:51.63 (29.56)
        4:21.17 (29.54)     4:50.74 (29.57)     5:20.27 (29.53)     5:49.69 (29.42)
        6:18.88 (29.19)     6:48.40 (29.52)     7:18.24 (29.84)     7:47.57 (29.33)
        8:16.93 (29.36)     8:46.42 (29.49)     9:15.86 (29.44)     9:43.82 (27.96)
  3 Koll, Dominik       27 Columbia                  NT    9:51.97          3  
     r:+0.86  27.10       56.89 (29.79)     1:26.46 (29.57)     1:55.59 (29.13)
        2:24.97 (29.38)     2:54.90 (29.93)     3:24.81 (29.91)     3:53.50 (28.69)
        4:22.96 (29.46)     4:52.90 (29.94)     5:22.69 (29.79)     5:52.42 (29.73)
        6:22.31 (29.89)     6:51.94 (29.63)     7:21.83 (29.89)     7:51.57 (29.74)
        8:21.52 (29.95)     8:51.67 (30.15)     9:22.11 (30.44)     9:51.97 (29.86)
  4 Dunkle, Sam G       19 Columbia                  NT   x9:52.42        
     r:+0.81  26.72       56.14 (29.42)     1:25.72 (29.58)     1:55.68 (29.96)
        2:25.52 (29.84)     2:55.31 (29.79)     3:25.33 (30.02)     3:55.25 (29.92)
        4:25.28 (30.03)     4:55.22 (29.94)     5:24.79 (29.57)     5:54.45 (29.66)
        6:24.10 (29.65)     6:53.83 (29.73)     7:23.63 (29.80)     7:53.55 (29.92)
        8:23.34 (29.79)     8:53.40 (30.06)     9:23.22 (29.82)     9:52.42 (29.20)
  5 Greene, Collin C    19 BU                   9:57.38    9:53.88          2  
     r:+0.72  27.80       57.20 (29.40)     1:27.13 (29.93)     1:57.40 (30.27)
        2:27.29 (29.89)     2:57.12 (29.83)     3:26.58 (29.46)     3:56.31 (29.73)
        4:26.09 (29.78)     4:55.72 (29.63)     5:25.26 (29.54)     5:55.21 (29.95)
        6:25.58 (30.37)     6:55.97 (30.39)     7:26.57 (30.60)     7:56.97 (30.40)
        8:26.97 (30.00)     8:56.71 (29.74)     9:26.09 (29.38)     9:53.88 (27.79)
  6 Ramey, Matt J       19 BU                        NT    9:59.82          1  
     r:+0.73  26.87       56.76 (29.89)     1:27.08 (30.32)     1:57.36 (30.28)
        2:28.03 (30.67)     2:57.99 (29.96)     3:28.23 (30.24)     3:58.55 (30.32)
        4:29.07 (30.52)     4:59.16 (30.09)     5:29.24 (30.08)     5:59.68 (30.44)
        6:30.13 (30.45)     7:00.42 (30.29)     7:30.54 (30.12)     8:00.79 (30.25)
        8:30.87 (30.08)     9:01.06 (30.19)     9:30.98 (29.92)     9:59.82 (28.84)
  7 McMillin, Steve J   22 BU                        NT   10:08.13        
     r:+0.65  26.77       57.16 (30.39)     1:27.55 (30.39)     1:57.86 (30.31)
        2:27.90 (30.04)     2:58.26 (30.36)     3:28.48 (30.22)     3:58.85 (30.37)
        4:29.31 (30.46)     4:59.74 (30.43)     5:30.23 (30.49)     6:00.84 (30.61)
        6:31.64 (30.80)     7:02.51 (30.87)     7:33.71 (31.20)     8:04.90 (31.19)
        8:36.22 (31.32)     9:07.47 (31.25)     9:38.23 (30.76)    10:08.13 (29.90)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moser, Mary         19 Rutgers-NJ                NT    1:53.70          9  
     r:+0.76  26.15       55.26 (29.11)     1:24.67 (29.41)     1:53.70 (29.03)
  2 Perry, Lauren M     18 BU                   1:54.07    1:55.79          4  
     r:+0.88  26.36       55.41 (29.05)     1:25.55 (30.14)     1:55.79 (30.24)
  3 Kaufman, Emilie A   20 Rutgers-NJ                NT    1:56.84          3  
     r:+0.75  26.63       55.74 (29.11)     1:25.72 (29.98)     1:56.84 (31.12)
  4 Taddeo, Marisa S    20 BU                   1:57.66    1:59.11          2  
     r:+0.84  27.16       57.54 (30.38)     1:28.43 (30.89)     1:59.11 (30.68)
  5 Wright, Emily       20 BU                        NT    2:00.06          1  
     r:+0.83  26.83       57.06 (30.23)     1:28.55 (31.49)     2:00.06 (31.51)
  6 Gibson-Brokop, Lin  18 Rutgers-NJ                NT    2:01.68        
     r:+0.74  28.03       59.14 (31.11)     1:30.42 (31.28)     2:01.68 (31.26)
  7 Shroyer, Jackie P   18 BU                   1:58.37   x2:03.50        
     r:+0.83  28.42       59.39 (30.97)     1:31.47 (32.08)     2:03.50 (32.03)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Segar, Matt W       21 BU                   1:38.32    1:40.61          9  
     r:+0.79  23.33       48.73 (25.40)     1:14.56 (25.83)     1:40.61 (26.05)
  2 Koll, Dominik       27 Columbia                  NT    1:42.03          4  
     r:+0.78  23.87       49.95 (26.08)     1:16.25 (26.30)     1:42.03 (25.78)
  3 Jakl, David C       18 Columbia                  NT    1:42.29          3  
     r:+0.65  23.97       49.99 (26.02)     1:16.88 (26.89)     1:42.29 (25.41)
  4 Tan, Dan J          19 Columbia                  NT    1:45.53          2  
     r:+0.85  24.95       51.85 (26.90)     1:19.03 (27.18)     1:45.53 (26.50)
  5 Treat, Christian A  20 BU                   1:43.87    1:45.56          1  
     r:+0.88  24.32       50.93 (26.61)     1:18.35 (27.42)     1:45.56 (27.21)
  6 Seketa, Ben D       18 BU                   1:44.03    1:45.57        
     r:+0.71  25.18       52.23 (27.05)     1:19.18 (26.95)     1:45.57 (26.39)
  7 Yueh, Nathan J      20 Columbia                  NT   x1:47.31        
     r:+0.86  25.32       52.23 (26.91)     1:19.60 (27.37)     1:47.31 (27.71)
  8 Stevens, Matt       21 BU                   1:47.79   x1:47.46        
     r:+0.73  24.90       51.60 (26.70)     1:19.16 (27.56)     1:47.46 (28.30)
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Curado, Taylor K    20 Rutgers-NJ                NT      24.35          9  
          r:+0.71                                                              
  2 Lindblad, Brianne   22 Rutgers-NJ                NT      24.63          4  
          r:+0.78                                                              
  3 Gaffey, Melanie A   20 Rutgers-NJ                NT      25.22          3  
          r:+0.74                                                              
  4 Sepich, Courtney A  20 Rutgers-NJ                NT     x25.29        
          r:+0.74                                                              
  5 Utkewicz, Kaitlyn   19 BU                     24.60      25.35          2  
          r:+0.78                                                              
  6 Higgins, Caroline   19 BU                        NT      25.76          1  
          r:+0.78                                                              
  7 Rollando, Alyssa K  20 BU                     25.39      26.15        
          r:+0.76                                                              
  8 Panzarino, Alex M   19 BU                     25.43     x26.86        
          r:+0.81                                                              
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wong, Stanley w     18 Columbia                  NT      20.99          6.5
          r:+0.74                                                              
  1 Ngan, Alex K        18 Columbia                  NT      20.99          6.5
          r:+0.68                                                              
  3 Gosek, Daniel M     18 Columbia                  NT      21.22          3  
          r:+0.67                                                              
  4 Sokolosky, Eric A   21 BU                     20.84      21.48          2  
          r:+0.72                                                              
  5 Harris, Taylor S    21 BU                     21.45      21.49          1  
          r:+0.67                                                              
  6 Reitz, Trevor J     20 BU                     21.91      21.99        
          r:+0.64                                                              
  7 Suchomel, Bryce J   21 BU                     21.60     x22.03        
          r:+0.72                                                              
  8 Schultz, Kai K      19 Columbia                  NT     x22.16        
          r:+0.77                                                              
 -- Lambert, Marshall   19 BU                     22.53     X22.84        
          r:+0.70                                                              
 -- Perley, Timmy J     18 BU                     22.98     X23.14        
          r:+0.73                                                              
 
Event 9  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ward, Jacquelyn T   21 Rutgers-NJ                NT    4:24.56          9  
     r:+0.73  28.90       59.94 (31.04)     1:33.45 (33.51)     2:06.59 (33.14)
        2:44.33 (37.74)     3:22.26 (37.93)     3:53.69 (31.43)     4:24.56 (30.87)
  2 Averill, Trisha F   21 Rutgers-NJ                NT    4:26.39          4  
     r:+0.78  29.18     1:01.99 (32.81)     1:36.33 (34.34)     2:09.41 (33.08)
        2:45.85 (36.44)     3:23.08 (37.23)     3:55.44 (32.36)     4:26.39 (30.95)
  3 Zafir, Taylor H     21 Rutgers-NJ                NT    4:27.17          3  
     r:+0.77  29.52     1:02.14 (32.62)     1:36.35 (34.21)     2:10.15 (33.80)
        2:47.72 (37.57)     3:25.29 (37.57)     3:56.58 (31.29)     4:27.17 (30.59)
  4 Porcellio, Liz      21 BU                   4:33.22    4:28.33          2  
     r:+0.74  29.01     1:02.11 (33.10)     1:38.48 (36.37)     2:15.21 (36.73)
        2:51.42 (36.21)     3:28.00 (36.58)     3:58.59 (30.59)     4:28.33 (29.74)
  5 Carlisle, Caroline  18 Rutgers-NJ                NT   x4:41.10        
     r:+0.81  29.89     1:04.02 (34.13)     1:39.51 (35.49)     2:14.85 (35.34)
        2:55.00 (40.15)     3:35.98 (40.98)     4:09.21 (33.23)     4:41.10 (31.89)
  6 Purdy, Kristen L    19 BU                   4:35.48    4:43.08          1  
     r:+0.76  29.15     1:02.17 (33.02)     1:38.52 (36.35)     2:14.53 (36.01)
        2:55.10 (40.57)     3:36.95 (41.85)     4:10.71 (33.76)     4:43.08 (32.37)
  7 Besman, Melissa L   19 BU                   4:33.51    4:45.08        
     r:+0.75  30.76     1:05.53 (34.77)     1:43.37 (37.84)     2:19.67 (36.30)
        3:00.73 (41.06)     3:41.83 (41.10)     4:14.10 (32.27)     4:45.08 (30.98)
  8 Griest, Anna        21 BU                        NT   x4:45.46        
     r:+0.89  31.72     1:06.72 (35.00)     1:43.61 (36.89)     2:19.87 (36.26)
        3:00.41 (40.54)     3:41.76 (41.35)     4:14.25 (32.49)     4:45.46 (31.21)
 
Event 10  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nicholson, Mike R   19 BU                   3:53.73    4:01.63          9  
     r:+0.75  25.74       54.34 (28.60)     1:25.16 (30.82)     1:55.97 (30.81)
        2:29.71 (33.74)     3:02.80 (33.09)     3:32.92 (30.12)     4:01.63 (28.71)
  2 Raynes, Stephen A   18 Columbia                  NT    4:06.27          4  
     r:+0.73  26.69       57.27 (30.58)     1:28.92 (31.65)     2:00.20 (31.28)
        2:34.35 (34.15)     3:09.23 (34.88)     3:38.12 (28.89)     4:06.27 (28.15)
  3 Eyckmans, Robert E  21 Columbia                  NT    4:07.88          3  
     r:+0.72  26.21       55.24 (29.03)     1:27.76 (32.52)     1:59.77 (32.01)
        2:35.07 (35.30)     3:10.64 (35.57)     3:39.82 (29.18)     4:07.88 (28.06)
  4 Dols, Chester K     21 Columbia                  NT    4:08.93          2  
     r:+0.70  25.99       55.61 (29.62)     1:27.55 (31.94)     1:58.62 (31.07)
        2:34.68 (36.06)     3:11.54 (36.86)     3:40.60 (29.06)     4:08.93 (28.33)
  5 Stephenson, Harry   19 Columbia                  NT   x4:09.40        
     r:+0.76  26.88       57.26 (30.38)     1:29.24 (31.98)     2:01.25 (32.01)
        2:37.48 (36.23)     3:13.25 (35.77)     3:41.74 (28.49)     4:09.40 (27.66)
  6 Krause, Billy K     20 BU                   4:03.78    4:11.77          1  
     r:+0.71  26.87       56.96 (30.09)     1:29.23 (32.27)     2:00.44 (31.21)
        2:36.51 (36.07)     3:12.83 (36.32)     3:42.53 (29.70)     4:11.77 (29.24)
  7 Davitt, Mike        20 BU                   4:16.64    4:21.17        
     r:+0.65  26.82       57.62 (30.80)     1:32.35 (34.73)     2:05.82 (33.47)
        2:45.10 (39.28)     3:23.57 (38.47)     3:53.26 (29.69)     4:21.17 (27.91)
  8 Beatty, George G    19 BU                   4:11.88   x4:21.32        
     r:+0.83  27.59       58.29 (30.70)     1:32.05 (33.76)     2:05.75 (33.70)
        2:43.75 (38.00)     3:22.16 (38.41)     3:52.24 (30.08)     4:21.32 (29.08)
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ward, Jacquelyn T   21 Rutgers-NJ                NT    2:05.38          9  
     r:+0.75  28.14       59.77 (31.63)     1:31.96 (32.19)     2:05.38 (33.42)
  2 Guinee, Brittany A  19 Rutgers-NJ                NT    2:06.48          4  
     r:+0.80  27.58       59.90 (32.32)     1:32.74 (32.84)     2:06.48 (33.74)
  3 Sweeney, Kaitlyn M  21 BU                   2:08.72    2:08.00          3  
     r:+0.76  29.44     1:01.54 (32.10)     1:34.41 (32.87)     2:08.00 (33.59)
  4 Berman, Michelle E  21 Rutgers-NJ                NT    2:08.27          2  
     r:+0.77  29.47     1:02.20 (32.73)     1:35.47 (33.27)     2:08.27 (32.80)
  5 Panzarino, Alex M   19 BU                   2:07.08    2:12.28          1  
     r:+0.86  29.68     1:02.75 (33.07)     1:36.98 (34.23)     2:12.28 (35.30)
  6 Koziol, Steph M     18 BU                   2:07.01    2:13.76        
     r:+0.77  29.82     1:04.03 (34.21)     1:38.34 (34.31)     2:13.76 (35.42)
  7 Millaci, Kara L     19 Rutgers-NJ                NT   x2:15.36        
     r:+0.72  30.42     1:04.45 (34.03)     1:40.03 (35.58)     2:15.36 (35.33)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jakl, David C       18 Columbia                  NT    1:50.01          9  
     r:+0.64  24.46       52.57 (28.11)     1:21.51 (28.94)     1:50.01 (28.50)
  2 Nicholson, Mike R   19 BU                   1:48.57    1:50.43          4  
     r:+0.76  25.39       53.25 (27.86)     1:21.68 (28.43)     1:50.43 (28.75)
  3 Esquen, Bruno       21 Columbia                  NT    1:53.74          3  
     r:+0.76  25.33       54.46 (29.13)     1:24.06 (29.60)     1:53.74 (29.68)
  4 Elling, Thomas E    20 Columbia                  NT    1:54.76          2  
     r:+0.66  25.66       54.96 (29.30)     1:24.88 (29.92)     1:54.76 (29.88)
  5 Heinemann, Erik L   19 BU                   1:52.58    1:54.90          1  
     r:+0.75  25.53       54.66 (29.13)     1:24.66 (30.00)     1:54.90 (30.24)
  6 Gaissert, Philipp   19 Columbia                  NT   x1:55.20        
     r:+0.63  25.31       54.48 (29.17)     1:24.46 (29.98)     1:55.20 (30.74)
  7 Greene, Collin C    19 BU                   1:57.31    2:02.19        
     r:+0.73  27.13       57.77 (30.64)     1:30.17 (32.40)     2:02.19 (32.02)
  8 Jew, Eddie W        20 BU                   1:59.09   x2:03.47        
     r:+0.77  27.75       58.85 (31.10)     1:30.97 (32.12)     2:03.47 (32.50)
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moser, Mary         19 Rutgers-NJ                NT      52.47          9  
     r:+0.78  25.24       52.47 (27.23)                                        
  2 Wright, Emily       20 BU                     52.35      53.57          4  
     r:+0.85  25.73       53.57 (27.84)                                        
  3 Kaufman, Emilie A   20 Rutgers-NJ                NT      53.67          3  
     r:+0.74  25.74       53.67 (27.93)                                        
  4 Porcellio, Liz      21 BU                     55.78      53.85          2  
     r:+0.72  26.28       53.85 (27.57)                                        
  5 Gaffey, Melanie A   20 Rutgers-NJ                NT      54.26          1  
     r:+0.74  26.01       54.26 (28.25)                                        
  6 Perry, Lauren M     18 BU                     52.91      54.40        
     r:+0.84  26.26       54.40 (28.14)                                        
  7 Rollando, Alyssa K  20 BU                     54.30     x59.01        
     r:+0.75  28.09       59.01 (30.92)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ngan, Alex K        18 Columbia                  NT      46.62          9  
     r:+0.68  22.19       46.62 (24.43)                                        
  2 Sokolosky, Eric A   21 BU                     45.32      46.67          4  
     r:+0.72  22.69       46.67 (23.98)                                        
  3 Gosek, Daniel M     18 Columbia                  NT      47.18          3  
     r:+0.70  22.77       47.18 (24.41)                                        
  4 Wright, John A      21 Columbia                  NT      47.35          2  
     r:+0.69  22.85       47.35 (24.50)                                        
  5 Harris, Taylor S    21 BU                     47.05      47.47          1  
     r:+0.66  22.56       47.47 (24.91)                                        
  6 Arafa, Omar M       17 Columbia                  NT     x47.56        
     r:+0.69  22.89       47.56 (24.67)                                        
  7 Wallace, Danny P    19 BU                     48.36      48.57        
     r:+0.67  23.69       48.57 (24.88)                                        
  8 Treat, Christian A  20 BU                        NT     x48.59        
     r:+0.82  23.24       48.59 (25.35)                                        
 
Event 15  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lindblad, Brianne   22 Rutgers-NJ                NT    2:05.42          9  
     r:+0.58  29.89     1:01.21 (31.32)     1:33.33 (32.12)     2:05.42 (32.09)
  2 Caylor, Megan       21 Rutgers-NJ                NT    2:06.97          4  
     r:+0.67  29.71     1:00.84 (31.13)     1:33.59 (32.75)     2:06.97 (33.38)
  3 Gibson-Brokop, Lin  18 Rutgers-NJ                NT    2:08.48          3  
     r:+0.64  30.90     1:03.40 (32.50)     1:35.78 (32.38)     2:08.48 (32.70)
  4 Sepich, Courtney A  20 Rutgers-NJ                NT   x2:08.51        
     r:+0.59  30.07     1:02.55 (32.48)     1:35.89 (33.34)     2:08.51 (32.62)
  5 Brennan, Jen A      20 BU                   2:04.38    2:11.67          2  
     r:+0.66  31.32     1:04.22 (32.90)     1:37.96 (33.74)     2:11.67 (33.71)
  6 Purdy, Kristen L    19 BU                   2:09.00    2:12.44          1  
     r:+0.70  31.48     1:05.02 (33.54)     1:38.90 (33.88)     2:12.44 (33.54)
  7 Schroeder, Sydney   18 BU                   2:05.49    2:13.52        
     r:+0.64  31.62     1:04.73 (33.11)     1:39.03 (34.30)     2:13.52 (34.49)
  8 Pontecorvo, Kelly   20 BU                   2:10.45   x2:15.85        
     r:+0.76  32.81     1:06.80 (33.99)     1:41.35 (34.55)     2:15.85 (34.50)
 
Event 16  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Tom C        21 BU                   1:49.24    1:51.89          9  
     r:+0.62  26.68       55.23 (28.55)     1:23.70 (28.47)     1:51.89 (28.19)
  2 DeZwirek, Jeremie   18 Columbia                  NT    1:52.12          4  
     r:+0.60  26.46       54.67 (28.21)     1:24.00 (29.33)     1:52.12 (28.12)
  3 De Leon, Gonzalo    22 BU                   1:51.60    1:54.79          3  
     r:+0.65  27.05       56.33 (29.28)     1:25.69 (29.36)     1:54.79 (29.10)
  4 Dougherty, Patrick  20 Columbia                  NT    1:54.85          2  
     r:+0.58  27.65       56.63 (28.98)     1:26.15 (29.52)     1:54.85 (28.70)
  5 Fox-Moles, Michael  19 Columbia                  NT    1:55.35          1  
     r:+0.60  27.78       56.96 (29.18)     1:26.49 (29.53)     1:55.35 (28.86)
  6 Seidel, Taylor T    19 Columbia                  NT   x1:59.30        
     r:+0.63  28.39       58.72 (30.33)     1:29.31 (30.59)     1:59.30 (29.99)
  7 Krause, Billy K     20 BU                   1:57.48    2:01.12        
     r:+0.64  28.30       58.89 (30.59)     1:30.18 (31.29)     2:01.12 (30.94)
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rolin, Chelsea      20 Rutgers-NJ                NT    5:06.08          9  
     r:+0.74  27.04       57.44 (30.40)     1:28.48 (31.04)     1:59.35 (30.87)
        2:30.14 (30.79)     3:01.46 (31.32)     3:32.85 (31.39)     4:04.14 (31.29)
        4:35.52 (31.38)     5:06.08 (30.56)                                        
  2 Guinee, Brittany A  19 Rutgers-NJ                NT    5:14.50          4  
     r:+0.78  28.58       59.54 (30.96)     1:31.34 (31.80)     2:03.20 (31.86)
        2:35.27 (32.07)     3:07.02 (31.75)     3:39.26 (32.24)     4:11.22 (31.96)
        4:43.19 (31.97)     5:14.50 (31.31)                                        
  3 Griest, Anna        21 BU                   5:16.00    5:14.98          3  
     r:+0.90  30.06     1:01.64 (31.58)     1:33.67 (32.03)     2:05.63 (31.96)
        2:37.69 (32.06)     3:09.48 (31.79)     3:41.31 (31.83)     4:13.09 (31.78)
        4:44.64 (31.55)     5:14.98 (30.34)                                        
  4 Besman, Melissa L   19 BU                   5:06.80    5:15.64          2  
     r:+0.77  29.67     1:01.36 (31.69)     1:33.53 (32.17)     2:05.66 (32.13)
        2:37.80 (32.14)     3:10.09 (32.29)     3:41.61 (31.52)     4:13.34 (31.73)
        4:45.42 (32.08)     5:15.64 (30.22)                                        
  5 Shepherd, Christin  21 BU                   5:11.12    5:30.43          1  
     r:+0.83  29.63     1:02.24 (32.61)     1:35.60 (33.36)     2:09.18 (33.58)
        2:42.78 (33.60)     3:16.52 (33.74)     3:50.26 (33.74)     4:24.12 (33.86)
        4:57.76 (33.64)     5:30.43 (32.67)                                        
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Koll, Dominik       27 Columbia                  NT    4:35.65          9  
     r:+0.82  25.89       54.20 (28.31)     1:23.05 (28.85)     1:51.89 (28.84)
        2:20.16 (28.27)     2:48.71 (28.55)     3:16.58 (27.87)     3:42.44 (25.86)
        4:09.29 (26.85)     4:35.65 (26.36)                                        
  2 Segar, Matt W       21 BU                   4:38.15    4:36.24          4  
     r:+0.78  25.69       54.35 (28.66)     1:23.12 (28.77)     1:52.10 (28.98)
        2:20.39 (28.29)     2:48.86 (28.47)     3:17.22 (28.36)     3:43.87 (26.65)
        4:10.08 (26.21)     4:36.24 (26.16)                                        
  3 Jakl, David C       18 Columbia                  NT    4:45.91          3  
     r:+0.67  25.83       54.98 (29.15)     1:24.41 (29.43)     1:54.35 (29.94)
        2:24.40 (30.05)     2:52.90 (28.50)     3:21.57 (28.67)     3:49.72 (28.15)
        4:17.55 (27.83)     4:45.91 (28.36)                                        
  4 Dols, Chester K     21 Columbia                  NT    4:47.17          2  
     r:+0.71  26.04       54.68 (28.64)     1:23.93 (29.25)     1:53.00 (29.07)
        2:21.90 (28.90)     2:50.84 (28.94)     3:19.93 (29.09)     3:49.30 (29.37)
        4:18.47 (29.17)     4:47.17 (28.70)                                        
  5 Smith, Alex         21 Columbia                  NT   x4:48.06        
     r:+0.81  26.28       54.95 (28.67)     1:24.04 (29.09)     1:53.21 (29.17)
        2:22.40 (29.19)     2:51.58 (29.18)     3:20.98 (29.40)     3:50.26 (29.28)
        4:19.77 (29.51)     4:48.06 (28.29)                                        
  6 Ramey, Matt J       19 BU                   4:42.39    4:48.46          1  
     r:+0.71  25.82       54.52 (28.70)     1:23.57 (29.05)     1:52.89 (29.32)
        2:22.41 (29.52)     2:51.78 (29.37)     3:21.27 (29.49)     3:50.80 (29.53)
        4:19.94 (29.14)     4:48.46 (28.52)                                        
  7 Beatty, George G    19 BU                   4:41.14    4:52.57        
     r:+0.79  26.80       55.67 (28.87)     1:24.97 (29.30)     1:54.55 (29.58)
        2:24.45 (29.90)     2:54.35 (29.90)     3:24.27 (29.92)     3:54.55 (30.28)
        4:24.25 (29.70)     4:52.57 (28.32)                                        
  8 Hadley, Matt J      20 BU                   4:52.65   x4:53.43        
     r:+0.75  26.08       54.34 (28.26)     1:23.43 (29.09)     1:52.74 (29.31)
        2:22.10 (29.36)     2:51.98 (29.88)     3:21.87 (29.89)     3:52.66 (30.79)
        4:23.32 (30.66)     4:53.43 (30.11)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Norton, Emily A     18 BU                   2:19.36    2:22.09          9  
     r:+0.82  32.18     1:07.86 (35.68)     1:45.21 (37.35)     2:22.09 (36.88)
  2 Gautieri, Gina M    18 BU                   2:30.48    2:29.98          4  
     r:+0.74  34.57     1:12.44 (37.87)     1:51.24 (38.80)     2:29.98 (38.74)
  3 Lattimer, Meg E     18 BU                   2:24.54    2:32.99          3  
     r:+0.76  35.04     1:13.98 (38.94)     1:53.50 (39.52)     2:32.99 (39.49)
  4 Oxley, Morgan       20 BU                   2:32.03   x2:33.35        
     r:+0.75  34.06     1:12.52 (38.46)     1:52.44 (39.92)     2:33.35 (40.91)
 -- Averill, Trisha F   21 Rutgers-NJ                NT   X2:19.14        
     r:+0.84  31.94     1:07.46 (35.52)     1:43.23 (35.77)     2:19.14 (35.91)
 -- Zafir, Taylor H     21 Rutgers-NJ                NT   X2:23.32        
     r:+0.70  33.39     1:09.83 (36.44)     1:46.53 (36.70)     2:23.32 (36.79)
 -- Perrotti, Allyson   20 Rutgers-NJ                NT   X2:25.39        
     r:+0.80  33.19     1:09.83 (36.64)     1:46.87 (37.04)     2:25.39 (38.52)
 -- Curham, Samantha L  21 Rutgers-NJ                NT   X2:43.97        
     r:+0.83  36.42     1:17.49 (41.07)     2:00.67 (43.18)     2:43.97 (43.30)
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nicholson, Mike R   19 BU                   2:04.25    2:06.07          9  
     r:+0.76  29.12     1:00.84 (31.72)     1:33.29 (32.45)     2:06.07 (32.78)
  2 Seketa, Ben D       18 BU                   2:06.17    2:06.77          4  
     r:+0.72  29.17     1:01.36 (32.19)     1:33.80 (32.44)     2:06.77 (32.97)
  3 Frye, Nate D        22 BU                   2:07.60    2:08.44          2.5
     r:+0.70  29.05     1:01.82 (32.77)     1:35.33 (33.51)     2:08.44 (33.11)
  3 Elling, Thomas E    20 Columbia                  NT    2:08.44          2.5
     r:+0.68  29.58     1:03.03 (33.45)     1:36.43 (33.40)     2:08.44 (32.01)
  5 Swallow, Matt S     19 Columbia                  NT    2:09.02          1  
     r:+0.65  29.01     1:01.42 (32.41)     1:35.30 (33.88)     2:09.02 (33.72)
  6 Veith, Mitch w      19 Columbia                  NT    2:09.13        
     r:+0.72  28.67     1:01.06 (32.39)     1:34.51 (33.45)     2:09.13 (34.62)
  7 Eyckmans, Robert E  21 Columbia                  NT   x2:11.72        
     r:+0.74  30.12     1:03.18 (33.06)     1:37.20 (34.02)     2:11.72 (34.52)
  8 Wood, Andrew W      21 Columbia                  NT   x2:14.07        
     r:+0.77  29.99     1:04.12 (34.13)     1:38.78 (34.66)     2:14.07 (35.29)
  9 Yamada, Kent S      20 Columbia                  NT   x2:15.12        
     r:+0.76  31.22     1:06.01 (34.79)     1:40.30 (34.29)     2:15.12 (34.82)
 10 Palumbo, Evan S     21 BU                   2:13.98   x2:16.92        
     r:+0.73  30.11     1:04.20 (34.09)     1:39.68 (35.48)     2:16.92 (37.24)
 -- Perley, Timmy J     18 BU                   2:12.50   X2:15.55        
     r:+0.77  30.19     1:04.39 (34.20)     1:39.45 (35.06)     2:15.55 (36.10)
 -- Lambert, Marshall   19 BU                   2:17.48   X2:16.59        
     r:+0.73  30.70     1:04.95 (34.25)     1:40.47 (35.52)     2:16.59 (36.12)
 
Event 21  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bucknell University Swim  'A'               3:32.95    3:38.91         11  
     1) Wright, Emily 20                2) r:0.41 Porcellio, Liz 21       
     3) r:0.33 Utkewicz, Kaitlyn 19     4) r:0.53 Perry, Lauren 18        
     r:+0.84  26.09       54.43 (54.43)     1:20.77 (26.34)     1:48.76 (54.33)
        2:14.81 (26.05)     2:44.43 (55.67)     3:10.24 (25.81)     3:38.91 (54.48)
  2 Bucknell University Swim  'B'                    NT    3:43.32          4  
     1) Taddeo, Marisa S 20             2) r:0.22 Higgins, Caroline 19    
     3) r:0.31 Koziol, Steph 18         4) r:0.49 Sweeney, Kaitlyn 21     
     r:+0.84  26.50       55.58 (55.58)     1:22.56 (26.98)     1:52.27 (56.69)
        2:18.94 (26.67)     2:47.96 (55.69)     3:14.26 (26.30)     3:43.32 (55.36)
 -- Rutgers University Swimming-NJ  'A'              NT   X3:32.40        
     1) Kaufman, Emilie A 20            2) r:0.46 Rolin, Chelsea 20       
     3) r:0.41 Curado, Taylor 20        4) r:0.44 Ward, Jacquelyn 21      
     r:+0.73  25.77       53.36 (53.36)     1:18.74 (25.38)     1:46.75 (53.39)
        2:12.26 (25.51)     2:39.78 (53.03)     3:05.00 (25.22)     3:32.40 (52.62)
 -- Rutgers University Swimming-NJ  'B'              NT   X3:43.92        
     1) Gibson-Brokop, Lindsay 18       2) r:0.56 Carlisle, Caroline 18   
     3) r:0.62 Zafir, Taylor 21         4) r:0.38 Berman, Michelle 21     
     r:+0.76  27.17       56.76 (56.76)     1:23.18 (26.42)     1:51.57 (54.81)
        2:18.38 (26.81)     2:47.79 (56.22)     3:14.98 (27.19)     3:43.92 (56.13)
 
Event 22  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bucknell University Swim  'A'               3:03.99    3:05.78         11  
     1) Segar, Matt W 21                2) r:0.46 Reitz, Trevor 20        
     3) r:0.13 Harris, Taylor 21        4) r:0.38 Brown, Tom 21           
     r:+0.74  22.89       46.84 (46.84)     1:08.75 (21.91)     1:33.48 (46.64)
        1:55.06 (21.58)     2:19.81 (46.33)     2:41.78 (21.97)     3:05.78 (45.97)
  2 Columbia University  'B'                         NT    3:10.17          4  
     1) Tan, Dan J 19                   2) r:0.42 Gaissert, Philipp 19    
     3) r:0.27 Dougherty, Patrick 20    4) r:0.28 Wong, Stanley 18        
     r:+0.83  22.92       46.97 (46.97)     1:09.83 (22.86)     1:35.02 (48.05)
        1:57.59 (22.57)     2:22.91 (47.89)     2:44.95 (22.04)     3:10.17 (47.26)
  3 Bucknell University Swim  'B'                    NT    3:15.87          2  
     1) Treat, Christian A 20           2) r:0.39 Hadley, Matt 20         
     3) r:0.21 Ramey, Matt 19           4) r:0.31 Suchomel, Bryce 21      
     r:+0.87  23.35       48.51 (48.51)     1:11.89 (23.38)     1:37.50 (48.99)
        2:00.77 (23.27)     2:26.49 (48.99)     2:49.87 (23.38)     3:15.87 (49.38)
  4 Columbia University  'C'                         NT    3:20.71        
     1) Falk-Wallace, Will G 19         2) r:0.23 DeZwirek, Jeremie 18    
     3) r:0.35 Schultz, Kai 19          4) r:0.44 Yueh, Nathan 20         
     r:+0.71  24.31       51.27 (51.27)     1:15.41 (24.14)     1:41.94 (50.67)
        2:05.00 (23.06)     2:30.99 (49.05)     2:55.20 (24.21)     3:20.71 (49.72)
  5 Bucknell University Swim  'C'                    NT   x3:27.29        
     1) Greene, Collin C 19             2) r:0.30 Davitt, Mike 20         
     3) r:0.25 Lambert, Marshall 19     4) r:0.43 McMillin, Steve 22      
     r:+0.71  24.94       52.08 (52.08)     1:16.08 (24.00)     1:42.21 (50.13)
        2:08.12 (25.91)     2:37.03 (54.82)     3:01.23 (24.20)     3:27.29 (50.26)
 -- Columbia University  'A'                         NT         DQ        
     1) Ngan, Alex K 18                 2) r:0.22 Arafa, Omar 17          
     3) r:-0.02 Gosek, Daniel 18        4) r:0.35 Wright, John 21         
     r:+0.72  22.38       46.76 (46.76)     1:09.48 (22.72)     1:34.26 (47.50)
        1:55.55 (21.29)     2:20.35 (46.09)     2:42.70 (22.35)          DQ (47.05)
 
Event 23  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scott, Nicole O     19 Rutgers-NJ                NP     283.15          9  
  2 Kearney, Katherine  20 Rutgers-NJ                NP     247.75          4  
  3 Honey, Nicole       18 Rutgers-NJ                NP     243.35          3  
  4 Gordon, Valentina   19 Rutgers-NJ                NP    x229.90        
  5 Boyle, Tara N       18 BU                    223.80     220.90          2  
  6 Hetherington, Kati  19 BU                    264.68     220.65          1  
  7 Molchany, Tori W    18 BU                    232.28     217.05        
  8 Popple, Morgan      21 BU                    221.10    x207.25        
  9 Harry, Olivia R     19 Rutgers-NJ                NP    x181.80        
 10 Bolle, Lisa         21 BU                    163.05    x161.45        
 -- Bresee, Casey          Columbia                  NP    X230.25        
 -- Furr, Katie            Columbia                  NP    X231.30        
 -- Menz, Alyssa           Columbia                  NP    X237.75        
 -- Hehir, Kristin         Columbia                  NP    X249.55        
 
Event 24  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Magaro, Dave        20 BU                    293.70     263.75          9  
  2 Rembrandt, Micah       Columbia                  NP     258.15          4  
  3 Borghi, Michaelang     Columbia                  NP     250.80          3  
  4 Jones, Jon E        18 BU                    226.80     193.05          2  
 
Event 25  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scott, Nicole O     19 Rutgers-NJ                NP     290.60          9  
  2 Hetherington, Kati  19 BU                    285.05     262.90          4  
  3 Gordon, Valentina   19 Rutgers-NJ                NP     258.40          3  
  4 Honey, Nicole       18 Rutgers-NJ                NP     251.55          2  
  5 Boyle, Tara N       18 BU                    247.65     233.50          1  
  6 Molchany, Tori W    18 BU                    214.28     199.80        
  7 Bolle, Lisa         21 BU                        NP    x182.40        
  8 Popple, Morgan      21 BU                    191.78    x172.80        
 -- Bresee, Casey          Columbia                  NP    X221.05        
 -- Furr, Katie            Columbia                  NP    X230.15        
 -- Menz, Alyssa           Columbia                  NP    X250.30        
 -- Hehir, Kristin         Columbia                  NP    X250.90        
 
Event 26  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rembrandt, Micah       Columbia                  NP     271.35          9  
  2 Magaro, Dave        20 BU                    201.68     270.80          4  
  3 Borghi, Michaelang     Columbia                  NP     248.20          3  
  4 Jones, Jon E        18 BU                    249.05     213.80          2  
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Rutgers University Swimming         155   2. Bucknell University Swim             83
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Columbia University               129.5   2. Bucknell University Swim          111.5