Men's Swimming vs. Brown and Boston University Results

 

Licensed to Boston University      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/28/2012 07:06 PM
                    BU vs Columbia & Brown Men - 1/28/2012                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collazo, Jason            20 Columbia-MR               NP     308.15  
  2 Feldman, Jon M            20 Brown-NE                  NP     280.00  
  3 Rembrandt, Micah          18 Columbia-MR               NP     268.35  
  4 Scheck, Jared             21 Boston U-NE               NP     264.75  
  5 Borghi, Michaelangelo     20 Columbia-MR               NP     247.60  
  6 Rosenberg, Billy E        18 Brown-NE                  NP     235.50  
  7 Holder, Will F            18 Brown-NE                  NP     217.75  
  8 Frankenfield, Jake        22 Boston U-NE               NP     217.70  
  9 Moore, Garrett            21 Boston U-NE               NP     159.15  
 
Event 2  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Collazo, Jason            20 Columbia-MR               NP     334.95  
  2 Rembrandt, Micah          18 Columbia-MR               NP     281.95  
  3 Scheck, Jared             21 Boston U-NE               NP     260.30  
  4 Holder, Will F            18 Brown-NE                  NP     238.70  
  5 Borghi, Michaelangelo     20 Columbia-MR               NP     233.85  
  6 Rosenberg, Billy E        18 Brown-NE                  NP     226.85  
  7 Feldman, Jon M            20 Brown-NE                  NP     225.30  
  8 Frankenfield, Jake        22 Boston U-NE               NP     222.55  
 
Event 3  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Columbia University-MR  'A'                            NT      18.58  
     1) Arafa, Omar M 17                2) Wong, Stanley 17               
     3) Esquen, Bruno 20                4) Wright, John A 21              
       18.58                                                               
  2 Columbia University-MR  'B'                            NT      19.85  
     1) Jakl, David C 17                2) Swallow, Matthew S 18          
     3) Schultz, Kai K 19               4) Ngan, Alex K 18                
       19.85                                                               
  3 Brown University-NE  'A'                               NT      20.29  
     1) Hunter, Paul E 19               2) McVicker, Mike 20              
     3) Strausser, Jeffrey C 18         4) Diamond, Oliver Z 19           
       20.29                                                               
  3 Boston University-NE  'A'                              NT      20.29  
     1) Cheng, Kendra M 19              2) Connors, Kristen E 21          
     3) Floyd, Liz A 19                 4) Drake, Lauren E 20             
       20.29                                                               
  5 Boston University-NE  'B'                              NT      21.53  
     1) Ferrante, Francesca S 21        2) Morgan, Maddy A 19             
     3) Schmitz, Amanda K 21            4) Kenney, Katherine M 18         
       21.53                                                               
  6 Brown University-NE  'B'                               NT      23.45  
     1) Pascal, Alex B 18               2) Duffy, Colin P 18              
     3) Voss, Adam C 18                 4) Johnson, Mike A 20             
       23.45                                                               
  7 Boston University-NE  'C'                              NT     x24.45  
     1) Astashinsky, Nik A 20           2) Bonack, Bryan R 18             
     3) Vazquez, Andy 18                4) Martucci, Jesse L 21           
       24.45                                                               
  8 Columbia University-MR  'C'                            NT     x24.75  
     1) Fox-Moles, Michael J 18         2) Sidman, John-howard H 21       
     3) Wood, Andrew W 21               4) Falk-Wallace, William G 19     
       24.75                                                               
 -- Columbia University-MR  'D'                            NT         DQ  
       26.91                                                               
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dols, Chester K           21 Columbia-MR               NT    9:34.87  
      26.24   28.68   29.03   28.97   29.00   29.02   29.07   28.97
      29.14   28.87   28.96   28.76   29.03   29.16   28.57   28.92
      28.90   28.91   28.77   27.90                                
  2 Pokornowski, Alec J       18 Boston U-NE               NT    9:35.99  
      25.53   28.26   28.76   29.02   28.90   28.78   29.06   29.09
      29.11   29.38   29.16   29.04   29.31   29.30   29.23   29.05
      29.06   29.07   29.00   27.88                                
  3 Raynes, Stephen A         18 Columbia-MR               NT    9:36.88  
      25.80   28.57   28.81   28.89   28.75   29.24   29.17   29.30
      29.40   29.32   29.02   29.19   29.28   29.28   29.24   29.05
      28.69   28.90   28.94   28.04                                
  4 Stephenson, Harry C       19 Columbia-MR               NT    9:50.19  
      26.86   28.93   29.11   29.18   29.32   29.26   29.55   29.64
      29.88   29.69   29.39   29.96   30.12   29.96   29.96   30.08
      29.95   30.22   29.96   29.17                                
  5 Hug, John C               20 Brown-NE                  NT    9:51.83  
      27.86   30.04   29.87   29.97   30.13   29.50   29.84   29.87
      29.93   30.12   29.66   29.85   29.81   29.91   30.07   29.94
      29.65   29.50   28.46   27.85                                
  6 Bouvier, Tim P            19 Boston U-NE               NT    9:52.67  
      26.38   28.83   29.00   29.31   29.65   29.78   30.00   30.12
      30.05   30.45   30.15   29.98   30.22   30.20   30.29   30.16
      30.20   29.97   29.99   27.94                                
  7 Pate, Wesley R            19 Boston U-NE               NT    9:56.91  
      27.52   29.79   30.23   29.98   30.05   29.86   30.12   30.44
      30.18   29.92   29.83   30.10   30.16   30.41   30.33   30.35
      29.97   29.82   29.20   28.65                                
 -- Smith, Alex Q             21 Columbia-MR               NT   X9:55.60  
      27.85   29.70   29.96   30.09   29.99   29.81   30.13   29.96
      30.17   30.17   30.14   30.22   30.29   30.27   29.78   29.89
      29.71   29.67   29.19   28.61                                
 -- Dunkle, Sam G             18 Columbia-MR               NT   X9:58.72  
      26.82   29.01   29.68   29.82   30.16   30.14   30.17   30.23
      30.13   30.18   30.09   30.10   30.15   30.17   30.47   30.40
      30.37   30.43   30.42   29.78                                
 
Event 5  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koll, Dominik             26 Columbia-MR               NT    1:39.66  
      23.66   24.76   25.43   25.81                                
  2 Tan, Daniel               18 Columbia-MR               NT    1:41.85  
      23.76   25.34   25.56   27.19                                
  3 Puchi, Cole W             18 Boston U-NE               NT    1:42.50  
      24.00   25.80   26.35   26.35                                
  4 Hunter, James S           21 Brown-NE                  NT    1:42.74  
      24.23   25.67   25.84   27.00                                
  5 Arafa, Omar M             17 Columbia-MR               NT    1:43.12  
      24.05   25.90   26.59   26.58                                
  6 Stuewe, Connor R          18 Boston U-NE               NT    1:44.16  
      24.42   26.29   26.57   26.88                                
  7 Barr, Brian W             18 Brown-NE                  NT    1:45.57  
      24.28   26.47   27.22   27.60                                
  8 Gonzalez, Rodrigo         18 Boston U-NE               NT    1:46.10  
      24.84   27.48   27.01   26.77                                
  9 Slater, Ian P             20 Brown-NE                  NT    1:47.24  
      25.17   27.05   27.95   27.07                                
 10 Dezwirek, Jeremie         18 Columbia-MR               NT   x1:47.37  
      25.12   27.13   27.22   27.90                                
 11 Anderson, Knox K          19 Boston U-NE               NT   x1:47.69  
      25.36   27.33   27.45   27.55                                
 -- Yueh, Nathan J            19 Columbia-MR               NT   X1:45.99  
      25.26   26.81   27.08   26.84                                
 -- Kammer, Riley R           20 Boston U-NE               NT   X1:47.09  
      24.90   27.12   27.75   27.32                                
 -- Zhai, Kevin L             21 Columbia-MR               NT   X1:52.13  
      26.05   28.40   28.94   28.74                                
 
Event 6  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jakl, David C             17 Columbia-MR               NT      52.20  
      25.97   26.23                                                
  1 Fox-Moles, Michael J      18 Columbia-MR               NT      52.20  
      25.80   26.40                                                
  3 Astashinsky, Nik A        20 Boston U-NE               NT      52.39  
      25.80   26.59                                                
  4 Hunter, Paul E            19 Brown-NE                  NT      52.44  
      25.66   26.78                                                
  5 Pascal, Alex B            18 Brown-NE                  NT      52.92  
      25.82   27.10                                                
  6 Bach, Ryan T              18 Boston U-NE               NT      53.02  
      25.69   27.33                                                
  7 Gilmartin, Justin M       21 Boston U-NE               NT      53.03  
      25.76   27.27                                                
  8 Dougherty, Patrick M      20 Columbia-MR               NT      53.53  
      25.92   27.61                                                
  9 Pokornowski, Alec J       18 Boston U-NE               NT     x55.38  
      26.83   28.55                                                
 10 Eyckmans, Robert E        21 Columbia-MR               NT     x56.29  
      27.77   28.52                                                
 -- O'Neal, Patrick G         19 Boston U-NE               NT     X53.42  
      25.96   27.46                                                
 -- Campbell, Peter H         19 Boston U-NE               NT     X57.55  
      28.21   29.34                                                
 
Event 7  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Jeffrey L         19 Boston U-NE               NT      58.08  
      27.68   30.40                                                
  2 Wong, Stanley             17 Columbia-MR               NT      58.86  
      27.47   31.39                                                
  3 Traub, Eric S             19 Columbia-MR               NT      59.22  
      27.86   31.36                                                
  4 Guinther, Andrew F        19 Boston U-NE               NT      59.32  
      27.58   31.74                                                
  5 Swallow, Matthew S        18 Columbia-MR               NT      59.33  
      27.89   31.44                                                
  6 McVicker, Mike            20 Brown-NE                  NT      59.89  
      28.44   31.45                                                
  7 Veith, Mitchell W         18 Columbia-MR               NT   x1:00.33  
      28.26   32.07                                                
  8 Duffy, Colin P            18 Brown-NE                  NT    1:00.34  
      28.63   31.71                                                
  9 Bonack, Bryan R           18 Boston U-NE               NT    1:00.41  
      28.22   32.19                                                
 10 Wood, Andrew W            21 Columbia-MR               NT   x1:01.51  
      28.79   32.72                                                
 -- Yamada, Kent S            20 Columbia-MR               NT   X1:02.19  
      28.91   33.28                                                
 -- Sidman, John-howard H     21 Columbia-MR               NT   X1:03.28  
      29.89   33.39                                                
 
Event 8  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Thomas B           19 Brown-NE                  NT    1:49.00  
      24.30   27.87   28.35   28.48                                
  2 Esquen, Bruno             20 Columbia-MR               NT    1:53.16  
      24.84   28.51   29.51   30.30                                
  3 Gaissert, Philipp Y       18 Columbia-MR               NT    1:54.31  
      25.15   29.05   29.31   30.80                                
  4 Elling, Tom E             19 Columbia-MR               NT    1:54.72  
      25.64   29.35   29.96   29.77                                
  5 Funk, Brandon M           18 Boston U-NE               NT    1:56.84  
      25.72   29.54   31.06   30.52                                
  6 Voss, Adam C              18 Brown-NE                  NT    1:58.76  
      26.57   30.56   31.58   30.05                                
  7 Vazquez, Andy             18 Boston U-NE               NT    1:59.42  
      25.94   29.49   30.92   33.07                                
  8 Seidel, Taylor T          19 Columbia-MR               NT   x2:01.01  
      27.17   30.55   31.88   31.41                                
  9 Bouvier, Tim P            19 Boston U-NE               NT    2:02.46  
      27.91   30.92   31.82   31.81                                
 10 Sundquist, James C        18 Boston U-NE               NT   x2:09.28  
      27.25   32.50   34.11   35.42                                
 
Event 9  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ngan, Alex K              18 Columbia-MR               NT      21.08  
  2 Gosek, Daniel M           18 Columbia-MR               NT      21.23  
  3 Kempf, Daniel A           21 Boston U-NE               NT      21.31  
  4 Hill, Jackson G           21 Boston U-NE               NT      21.37  
  5 Wright, John A            21 Columbia-MR               NT      21.47  
  5 Strausser, Jeffrey C      18 Brown-NE                  NT      21.47  
  7 Hunter, James S           21 Brown-NE                  NT      21.77  
  8 Kupke, Linc M             20 Boston U-NE               NT      21.94  
  9 Schultz, Kai K            19 Columbia-MR               NT     x21.95  
 10 Diamond, Oliver Z         19 Brown-NE                  NT      22.02  
 11 Weber, Jake P             18 Brown-NE                  NT     x23.08  
 12 Martucci, Jesse L         21 Boston U-NE               NT     x23.68  
 -- Lowen, Greg B             21 Brown-NE                  NT     X22.81  
 -- Falk-Wallace, William G   19 Columbia-MR               NT     X22.93  
 
Event 10  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arafa, Omar M             17 Columbia-MR               NT      43.58  
      19.48   24.10                                                
  2 Puchi, Cole W             18 Boston U-NE               NT      43.66  
      19.14   24.52                                                
  3 Hunter, James S           21 Brown-NE                  NT      43.78  
      19.15   24.63                                                
  4 Ngan, Alex K              18 Columbia-MR               NT      43.80  
      19.45   24.35                                                
  5 Tan, Daniel               18 Columbia-MR               NT      43.86  
      19.83   24.03                                                
  6 Gilmartin, Justin M       21 Boston U-NE               NT      44.21  
      19.41   24.80                                                
  7 Johnson, Mike A           20 Brown-NE                  NT      44.60  
      19.62   24.98                                                
  8 Wong, Stanley             17 Columbia-MR               NT     x45.32  
      20.25   25.07                                                
  9 Kupke, Linc M             20 Boston U-NE               NT      45.61  
      20.31   25.30                                                
 10 Diamond, Oliver Z         19 Brown-NE                  NT      45.86  
      20.84   25.02                                                
 11 Lowen, Greg B             21 Brown-NE                  NT     x47.00  
      20.79   26.21                                                
 -- Weber, Jake P             18 Brown-NE                  NT     X46.62  
      20.83   25.79                                                
 -- Zhai, Kevin L             21 Columbia-MR               NT     X47.31  
      21.25   26.06                                                
 
Event 11  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dezwirek, Jeremie         18 Columbia-MR               NT    1:51.87  
      26.45   28.37   28.88   28.17                                
  2 Stuewe, Connor R          18 Boston U-NE               NT    1:52.29  
      26.91   28.52   28.75   28.11                                
  3 Hunter, Paul E            19 Brown-NE                  NT    1:54.18  
      26.73   28.98   29.54   28.93                                
  4 Astashinsky, Nik A        20 Boston U-NE               NT    1:55.45  
      27.75   29.72   29.65   28.33                                
  5 Seidel, Taylor T          19 Columbia-MR               NT    1:56.58  
      28.19   29.68   29.73   28.98                                
  6 Voss, Adam C              18 Brown-NE                  NT    1:57.31  
      27.33   29.67   30.34   29.97                                
  7 Pascal, Alex B            18 Brown-NE                  NT    1:57.94  
      28.13   30.23   30.12   29.46                                
  8 Slater, Ian P             20 Brown-NE                  NT   x1:57.97  
      27.73   29.46   30.25   30.53                                
  9 Pate, Wesley R            19 Boston U-NE               NT    1:58.07  
      28.41   30.20   30.05   29.41                                
 10 Fox-Moles, Michael J      18 Columbia-MR               NT    1:59.16  
      28.74   31.09   30.55   28.78                                
 11 Dougherty, Patrick M      20 Columbia-MR               NT   x2:00.72  
      28.03   29.52   31.20   31.97                                
 12 Campbell, Peter H         19 Boston U-NE               NT   x2:03.29  
      29.14   31.05   32.39   30.71                                
 
Event 12  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Traub, Eric S             19 Columbia-MR               NT    2:07.15  
      28.79   32.19   33.11   33.06                                
  2 Duffy, Colin P            18 Brown-NE                  NT    2:07.54  
      29.38   32.13   32.66   33.37                                
  3 Elling, Tom E             19 Columbia-MR               NT    2:08.78  
      29.45   33.61   33.56   32.16                                
  4 McVicker, Mike            20 Brown-NE                  NT    2:09.74  
      28.89   32.71   34.31   33.83                                
  5 Bonack, Bryan R           18 Boston U-NE               NT    2:10.41  
      29.47   33.35   33.78   33.81                                
  6 Veith, Mitchell W         18 Columbia-MR               NT    2:10.79  
      29.39   33.45   33.90   34.05                                
  7 Swallow, Matthew S        18 Columbia-MR               NT   x2:12.96  
      29.31   33.81   35.16   34.68                                
  8 Guinther, Andrew F        19 Boston U-NE               NT    2:13.49  
      29.82   33.11   35.03   35.53                                
  9 Yamada, Kent S            20 Columbia-MR               NT   x2:16.60  
      31.19   34.91   35.06   35.44                                
 -- Wood, Andrew W            21 Columbia-MR               NT   X2:16.04  
      30.29   34.31   35.51   35.93                                
 
Event 13  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Glenn, Thomas B           19 Brown-NE                  NT    4:38.12  
      24.92   27.47   27.85   28.28   28.44   28.49   28.77   28.84
      28.81   26.25                                                
  2 Jakl, David C             17 Columbia-MR               NT    4:38.32  
      25.12   27.87   28.75   28.57   28.76   28.73   28.91   28.42
      27.77   25.42                                                
  3 Pokornowski, Alec J       18 Boston U-NE               NT    4:44.12  
      24.72   28.18   28.21   28.66   28.72   28.95   29.28   29.76
      29.59   28.05                                                
  4 Bouvier, Tim P            19 Boston U-NE               NT    4:46.30  
      26.60   28.80   28.93   29.02   29.07   29.28   29.42   29.22
      29.02   26.94                                                
  5 Smith, Alex Q             21 Columbia-MR               NT    4:46.36  
      26.72   28.70   29.03   29.23   29.19   28.76   29.10   28.63
      29.04   27.96                                                
  6 Barr, Brian W             18 Brown-NE                  NT    4:47.25  
      25.87   28.46   28.99   29.12   29.40   29.05   29.09   29.59
      29.26   28.42                                                
  7 Yueh, Nathan J            19 Columbia-MR               NT    4:48.84  
      27.02   28.81   29.01   29.21   29.17   29.13   29.17   29.18
      29.58   28.56                                                
  8 Stephenson, Harry C       19 Columbia-MR               NT   x4:49.10  
      26.36   28.86   29.42   29.70   29.61   29.18   29.30   29.70
      28.77   28.20                                                
  9 Hug, John C               20 Brown-NE                  NT    4:52.46  
      27.80   29.69   29.57   29.80   29.79   29.80   29.52   29.48
      29.29   27.72                                                
 10 Anderson, Knox K          19 Boston U-NE               NT    4:52.86  
      27.22   29.45   29.26   29.76   29.63   29.95   29.77   30.36
      30.02   27.44                                                
 11 Gonzalez, Rodrigo         18 Boston U-NE               NT   x4:53.21  
      25.74   28.06   28.92   29.57   29.73   29.74   30.35   30.49
      30.59   30.02                                                
 -- Kammer, Riley R           20 Boston U-NE               NT   X4:54.73  
      27.49   29.17   29.63   30.40   30.42   30.36   30.30   30.21
      29.32   27.43                                                
 -- Dunkle, Sam G             18 Columbia-MR               NT   X4:56.10  
      26.81   29.15   29.91   30.36   30.49   30.44   30.30   29.82
      29.69   29.13                                                
 -- Sundquist, James C        18 Boston U-NE               NT   X5:06.39  
      27.15   29.77   30.20   31.27   30.84   31.35   31.58   31.68
      31.44   31.11                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Strausser, Jeffrey C      18 Brown-NE                  NT      50.82  
      23.79   27.03                                                
  2 Esquen, Bruno             20 Columbia-MR               NT      51.00  
      24.22   26.78                                                
  3 Glenn, Thomas B           19 Brown-NE                  NT      51.40  
      24.69   26.71                                                
  4 Thomas, Jeffrey L         19 Boston U-NE               NT      51.61  
      24.07   27.54                                                
  5 Schultz, Kai K            19 Columbia-MR               NT      51.62  
      24.31   27.31                                                
  6 Kempf, Daniel A           21 Boston U-NE               NT      51.69  
      24.26   27.43                                                
  7 Gaissert, Philipp Y       18 Columbia-MR               NT      51.71  
      24.07   27.64                                                
  8 Vazquez, Andy             18 Boston U-NE               NT      52.50  
      24.54   27.96                                                
  9 Funk, Brandon M           18 Boston U-NE               NT     x52.56  
      24.55   28.01                                                
 10 Johnson, Mike A           20 Brown-NE                  NT      53.14  
      24.72   28.42                                                
 11 Weber, Jake P             18 Brown-NE                  NT     x53.68  
      24.71   28.97                                                
 12 Fox-Moles, Michael J      18 Columbia-MR               NT     x55.16  
      25.75   29.41                                                
 -- O'Neal, Patrick G         19 Boston U-NE               NT     X52.14  
      24.37   27.77                                                
 -- Martucci, Jesse L         21 Boston U-NE               NT     X57.56  
      26.47   31.09                                                
 
Event 15  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duffy, Colin P            18 Brown-NE                  NT    1:55.90  
      25.09   30.11   33.08   27.62                                
  2 Thomas, Jeffrey L         19 Boston U-NE               NT    1:55.92  
      24.55   31.76   33.23   26.38                                
  3 Bonack, Bryan R           18 Boston U-NE               NT    1:56.28  
      25.06   29.49   33.32   28.41                                
  4 Dols, Chester K           21 Columbia-MR               NT    1:56.53  
      25.47   29.73   34.07   27.26                                
  5 McVicker, Mike            20 Brown-NE                  NT    1:56.60  
      26.26   30.02   33.14   27.18                                
  6 Elling, Tom E             19 Columbia-MR               NT    1:56.76  
      25.45   31.21   33.61   26.49                                
  7 Eyckmans, Robert E        21 Columbia-MR               NT    1:57.49  
      26.09   30.71   33.67   27.02                                
  8 Raynes, Stephen A         18 Columbia-MR               NT   x1:58.85  
      25.97   30.83   34.36   27.69                                
  9 Astashinsky, Nik A        20 Boston U-NE               NT    2:00.18  
      26.12   30.04   35.83   28.19                                
 10 Pate, Wesley R            19 Boston U-NE               NT   x2:00.31  
      27.38   31.31   34.07   27.55                                
 11 Pascal, Alex B            18 Brown-NE                  NT    2:00.94  
      26.43   30.41   36.65   27.45                                
 12 Slater, Ian P             20 Brown-NE                  NT   x2:01.06  
      26.34   30.12   36.55   28.05                                
 -- Guinther, Andrew F        19 Boston U-NE               NT   X2:05.39  
      26.67   34.83   34.78   29.11                                
 
Event 16  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boston University-NE  'A'                              NT    1:25.34  
     1) Gilmartin, Justin M 21          2) Puchi, Cole W 18               
     3) Kupke, Linc M 20                4) Kempf, Daniel A 21             
       21.84    21.03    21.34    21.13                                    
  2 Brown University-NE  'A'                               NT    1:25.36  
     1) Strausser, Jeffrey C 18         2) Hunter, James S 21             
     3) Glenn, Thomas B 19              4) Johnson, Mike A 20             
       21.82    20.99    21.27    21.28                                    
  3 Boston University-NE  'B'                              NT    1:27.38  
     1) Bach, Ryan T 18                 2) Vazquez, Andy 18               
     3) Stuewe, Connor R 18             4) Gonzalez, Rodrigo 18           
       22.00    21.39    21.52    22.47                                    
  4 Brown University-NE  'B'                               NT    1:29.18  
     1) Diamond, Oliver Z 19            2) Hunter, Paul E 19              
     3) Barr, Brian W 18                4) Slater, Ian P 20               
       22.35    21.84    22.31    22.68                                    
  5 Brown University-NE  'C'                               NT   x1:31.20  
     1) Weber, Jake P 18                2) Lowen, Greg B 21               
     3) Voss, Adam C 18                 4) Hug, John C 20                 
       22.89    22.00    22.73    23.58                                    
  6 Boston University-NE  'C'                              NT   x1:32.35  
     1) Funk, Brandon M 18              2) O'Neal, Patrick G 19           
     3) Sundquist, James C 18           4) Pokornowski, Alec J 18         
       23.46    23.89    22.67    22.33                                    
 -- Columbia University-MR  'C'                            NT   X1:24.31  
     1) Ngan, Alex K 18                 2) Arafa, Omar M 17               
     3) Gosek, Daniel M 18              4) Tan, Daniel 18                 
       21.52    21.41    20.68    20.70                                    
 -- Columbia University-MR  'A'                            NT   X1:25.20  
     1) Koll, Dominik 26                2) Jakl, David C 17               
     3) Dougherty, Patrick M 20         4) Wright, John A 21              
       21.66    21.48    21.38    20.68                                    
 -- Columbia University-MR  'B'                            NT   X1:26.33  
     1) Traub, Eric S 19                2) Wong, Stanley 17               
     3) Gaissert, Philipp Y 18          4) Schultz, Kai K 19              
       22.20    20.90    21.62    21.61                                    

 

LION VIDEO Launch Player
Watch Columbia On ILDN