spacer   My Account for spacer
spacer


Team Awards-Champions
1985    Eastern Indoor
1985    New York State
1986    New York State
1987    Mid Atlantic
1987    New York State
1987    Reading Tournament
1988    New York State
1988    Reading Tournament
1989    New York State
1989    Mid Atlantic Invitational
1990    Mid Atlantic Invitational
1992    New York State
1993    New York State
1994    New York State
2005    Indoor Nationals (Reg.), Recurve
2005    National Champions, Recurve Division
2006    Indoor Nationals (Reg.), Recurve
2006    Eastern Regionals, Recurve
2007    Indoor Nationals (Reg.), Recurve
2007    Eastern Regional, Recurve
2008    Indoor Nationals (Reg.), Recurve
2008    Eastern Regional, Recurve
2008    National Champions, Recurve Division
2009    Indoor Nationals (Reg.), Recurve, Compound
2009    Eastern Regional, Recurve
2010    Indoor Nationals (Reg.), Recurve
2010    Eastern Regional, Recurve


Individual Awards
All-America
1988    Rebecca Hsu '89CC
1995    Diana Diep '96SEAS
1999    Christina Jung '00CC
2000    Namrata Tripathi '01CC
2001    Roxanne Atienza '03BC
2002    Sutton Kiplinger '04CC
2005    Stephanie Miller '07CC
2006    Xiao Hui Chin '06CC
2006    Robin Liang '08CC
2006    Sara Mancini '09CC
2006    Amanda McDermott '09SEAS
2007    Robin Liang '07CC
2007    Sara Mancini '09CC
2007    Stephanie Miller '07CC
2007    Amanda McDermott '09SEAS
2008    Alexandra Garyn '11BC
2008    Sara Goshorn '10CC
2008    Robin Liang '08CC
2008    Sara Mancini '09CC
2008    Margot Stuchin '11CC
2009    Sarah Chai '12CC
2009    Alexandra Garyn '11BC
2009    Sara Goshorn '10CC
2009    Sara Mancini '09CC
2009    Amanda McDermott '09SEAS
2009    Sydney Shaefer '12CC
2010    Sarah Chai '12CC
2010    Sara Goshorn '10CC
2010    Lauren Marion '11CC
2010    Sydney Shaefer '12CC


New York State Champions
1984    Julie Turner '85BC
1996    Diana Diep '96SEAS
2006    Xiao Hui Chin '06CC
2006    Sara Mancini '09CC
2006    Sara Mancini '09CC
2006    Amanda McDermott '09SEAS
2006    Stephanie Miller '07CC
2007    Robin Liang '08CC
2007    Sara Mancini '09CC
2007    Amanda McDermott '09SEAS
2008    Amanda McDermott '09SEAS
2008    Margot Stuchin ‘11CC

All-East
1988    Rebecca Hsu '89CC
2005    Robin Liang '08CC
2005    Stephanie Miller '07CC
2005    Amanda Wiss '06BC
2006    Xiao Hui Chin '06CC
2006    Robin Liang '08CC
2006    Sara Mancini '09CC
2006    Amanda McDermott '09SEAS
2006    Stephanie Miller '07CC
2007    Robin Liang '08CC
2007    Sara Mancini '09CC
2007    Amanda McDermott '09SEAS
2008    Stephanie Botica '10CC
2008    Alexandra Garyn '11CC
2008    Sara Goshorn '10CC
2008    Robin Liang '08CC
2008    Sara Mancini '09CC
2008    Amanda McDermott '09SEAS
2009    Stephanie Botica '10CC
2009    Sarah Chai '12CC
2009    Emma Gillespie '09CC
2009    Sara Goshorn '10CC
2009    Anna Harrington '12BC
2009    Sara Mancini '09CC
2009    Sydney Shaefer '12CC
2009    Margot Stuchin '11CC
2010    Sarah Chai '12CC
2010    Sara Goshorn '10CC
2010    Anna Harrington '12BC
2010    Maya Inamura '13CC
2010    Lauren Marion '11CC
2010    Sydney Shaefer '13CC


Golden Arrow Award
2005    Nasreen Bakht '05BC

Connie S. Maniatty Award
1996    Diana Diep '96SEAS

Academic All-Ivy League
1993    Caroline Naguwa '95BC
1994    Naoko Hokari '95CC
1994    Caroline Naguwa '95BC
1995    Diana Diep '96SEAS
1996    Sharon Ee '97BC
1996    Zita Peterlin '98CC
1997    Zita Peterlin '98CC
1998    Yolanda Tam '99BC
1999    Namrata Tripathi '01CC
2000    Namrata Tripathi '01CC
2000    Melissa Chan '02BC
2001    Roxanne Atienza '03BC
2006    Xiao Hui Chin '06CC
2007    Robin Liang '08CC
2008    Robin Liang '08CC
2010    Sarah Chai '12CC

Women’s Archery Award
1984    Catherine Doviak '85BC
1985    Catherine Doviak '85BC
1986    Linda Murray '88BC
1987    Rebecca Hsu '89CC
1988    Rebecca Hsu '89CC
1989    Rebecca Hsu '89CC
1990    Gemma Tarlach '90CC
1991    Heather Close '91CC
1992    Angela Davis '92CC
1993    Laura Biederman '93CC
1994    Caroline Naguwa '95BC
1995    Naoko Hokari '95CC
1996    Diana Diep '96SEAS
1997    Zita Peterlin '98CC
1998    Alexandra Verzosa '98CC
1999    Yolanda Tam '99BC
2000    Callean Henry '00CC
2001    Namrata Tripahi '01CC
2002    Sutton Kiplinger '04CC
2003    Roxanne Atienza '03BC
2004    Nasreen Bakht '05BC
2005    Stephanie Miller '07CC
2006    Xiao Hui Chin '06CC
2007    Stephanie Miller '07CC
2008    Margot Stuchin '11CC
2009    Sara Goshorn '10CC
2010    Sara Goshorn '10CC


Returning Customers
Columbia Athletics Ticket Office, Columbia University users or returning customers, please login here.
Login/eMail Address


Password




Forgot your Login?
Or call 1-888-LIONS-11.
New Customer
Set up a New Customer account for quick and easy online shopping and/or camp & event registration.

With your account you can easily track and manage your orders, update your information and more.